Merhaba;

Bilişimle yönetme kültürü, bilgisayar teknolojileri ile elde edilecek kazanımların bireylerin kendi başlarına elde edecekleri kazanımlardan daha üstün olacağı ön kabulünün meydana getirdiği bir kurumsallaşma adımıdır.

Bilişimle yönetme kültürünün yerleşmesiyle birlikte iş sonuçlarını doğrudan etkileyen çok önemli kararların alınabilmesi de mümkün olacaktır. Bir yönetim aracı olarak kullanılan bilişim diğer taraftan da bir politika aracı olarak ülkelerin sağlık sistemlerinin geliştirilmesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. 

“Sağlık Bilişiminin Öncüsü Olmak vizyonuyla yola çıkan Kardelen Yazılım geliştirdiği sağlık bilişimi çözümleri ile sağlık hizmeti sunan kuruluşların sağlık ekosistemine entegrasyonunu sağlamaktadır. Sağlık kuruluşlarının klinik, idari ve finansal süreçlerini yönetmek üzere geliştirdiğimiz çözümlerimizi yapay zeka, ses tanıma, big data, cloud vb. teknolojilerle destekliyoruz. 

Kardelen Yazılım, dünyada sağlık alanında bilişim ile yönetme kültürünün ileri seviyede uygulandığı Türkiye’de sağlıkta dijital dönüşümün tüm aşamalarında yer almış bir firmadır. Kardelen Yazılım’ın Türk sağlık sistemi içerisinde geliştirdiği ürünler, sağladığı çözümler, tamamladığı ulusal projeler ile birlikte elde ettiği bilgi birikiminden süzerek hazırladığı Ulusal Sağlık Bilişim Sistemi Konseptini sunmaktan gurur duyuyoruz. 

Kardelen Yazılım, Ulusal Sağlık Bilişim Sistemi Konsepti ile adım adım gerçekleştirilecek bir dijital dönüşüm yol haritası sunuyor. Kardelen Yazılım bu dijital dönüşüm ile verimlilik, erişilebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve yönetilebilirlik vadediyor. Böylelikle toplumun sağlık göstergelerinin yönetiminde fark yaratan çözümler bilgi sistemlerinin aydınlattığı alanlarda ortaya çıkacaktır.

Saygılarımla 

Genel Müdür