Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hımss Stage 6 Belgesi Aldı
29.11.2017 10:37:49

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ‘HIMSS STAGE 6’ BELGESİ ALDI

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) Belgesini alarak, Türkiye’de 1200 Hastane içinde bu belgeyi alan 50 hastaneden biri olmayı başardı.

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan hastanemiz HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) belgesinin alınması için gereken şartları karşılayarak belgeyi almaya hak kazandı. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kağıt ve röntgen filmi kullanımına gerek duyulmadan maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkan sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemleride hız kazanıyor.

 HIMSS Stage 6 değerlendirmesine katılan HIMSS Türkiye Koordinatörü Suna Mahir Kırdağ, HIMSS Bölge Koordinatörü Esra Kızılkaya ve Bilgi Sistemleri Bölge Sorumlusu Aşkın Karaaslan bir gün süren değerlendirmenin sonucunda Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi HIMSS Stage 6 seviyesine uygunluğunu onayladı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan yaptığı açıklamada; “Dijital hastanelerde hastalara uygulanan tıbbi tedavilerde hasta güvenliği ön planda tutulmakta; hastalarımıza eczanemizden gelen ilaçlar otomasyon programları ile kontrol ve takip edilmekte; hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu programlar sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Hastalarımızda tedaviler planlanırken ilaç etkileşimleri sistem üzerinden kontrol edilerek tedavinin etkinliği ve uygunluğu arttırılmaktadır. Servislerimizde uygulanan tüm tetkik ve tedavi süreçleri bilgisayarlar üzerinden kaydedilerek bilgi güvenliği üst düzeyde tutulmaktadır. Veri madenciliği ve istatistiksel veri analizlerinin yapılması mümkün olan Dijital Hastanelerde sağlık yöneticilerinin performans izlemi ve değerlendirmesi daha kolay ve hızlı yapılarak, finansal kaynakların etkin ve verimli kullanımı sağlanacak ve kayıt dışı giderler önlenecektir. Almış olduğumuz bu belge kararlı ve etkin bir ekip çalışmasının ürünüdür. Çalışmalarımız aynı özveri içerisinde ara vermeksizin devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz Stage 6 yı tüm kliniklerimizde etkin hale getirdikten sonra Stage 7’ yi almaktır; bunun için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz ’’ dedi.

Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesi

E-Mail Aboneliği
Gelişen ürün özellikleri ve teknolojiden haberdar olmak için E-postanızı girerek kayıt olun

.
İletişim
Adres : Palmiye Mah. , Adnan Menderes Bulvarı, Hocaoğlu Apt. No:34 Kat:2 No:3 Yenişehir / MERSİN
Telefon :0850 420 20 33
Faks :0324 361 04 90
E-Mail :kardelen@kardelenyazilim.com
Sosyal Medya