Gölbaşı Devlet Hastanemizde Akıllı Adım
20.11.2017 11:41:11

Gölbaşı Devlet Hastanesi , Medipol Üniversitesi tarafından 14.11.2017 tarihinde Dijital Hastane Değerlendirme Sistemi kapsamında yerinde yapılan incelemeyle değerlendirilerek HIMSS Stage ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Gölbaşı Devlet hastanesi Başhekimi Dr.Selim KUŞAĞLI yaptığı açıklamada,”Biz bu süreçte bütün işlemlerin dijital ortamda yapıldığı,  kontrol edildiği ve yönetildiği bir hastane işleyişine sahip olmayı hedefledik. Pilot servis olarak Dahiliye kliniğimizi seçerek, bu klinikte yatan tüm hastaların verilerinin sisteme aktarılmasını sağladık. Dahiliye kliniğimizde yatan hastaların EKG kağıdının bile sistemden taratıldığı, tomografi, endoskopi, ultrason ve tüm radyoloji görüntülerinin PACS sistemi ile doktorlarımızın bilgisayar ekranına düştüğü bir sistem kurduk. Eczanemizden gelen tüm ilaçlar dijital sistem tarafından kontrol edilmektedir. Hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu dijital sistem sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Mobil uygulamalar ve web uygulamaları ile çalışanlarımıza uzaktan erişim kolaylığı sağlayarak daha etkin sağlık hizmeti sunduk. Hastaya ve süreçlere dair her türlü veri ve bilginin doğru ve eksiksiz olarak kayıt altına alındığı dijital arşiv oluşturduk. Acil serviste de tüm hasta kayıtlarının dijital sisteme aktarılmasını sağladık. Bilişimsel altyapıyı ve bilişimsel arşivlenmeyi ciddi bir şekilde kullanarak kağıt kullanımını en alt seviyeye düşürdük. Polikliniklerde tüm tetkik istemlerinin dijital ortamda yapılmasını sağladık. Radyoloji ve Kan Alma bölümlerinde gerekli iyileştirmeler yaparak hastaları ellerinde kâğıtlarla sıra bekleme çilesinden kurtardık.

Dijital Hastane sistemi, hastalara en iyi ve en kaliteli hizmetin sunulmasına olanak sağlayacak ve hastanemizde hasta güvenliği ve mahremiyetini en üst seviyeye çıkaracaktır. Sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştıracak ve hastalarımızın alacağı sağlık hizmetlerinin hızı ve kalitesini de arttıracaktır.

Sağlık çalışanlarımızla ekip ruhu ve yoğun bir çalışma gayreti ile bu başarıyı elde ettik. Bu başarıda büyük emeği bulunan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Birsen ASLAN, Himss Koordinatörümüz Bayram ÇAYAN , dahiliye servis çalışanlarımız, eczane çalışanlarımız, bilgi işlem personellerimiz ve bu süreçte bizden hiçbir zaman desteğini eksik etmeyen ve her zaman ufkumuzu açan İl Sağlık Müdürümüz Sayın Uz.Dr.Erdoğan ÖZ’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Gölbaşı Devlet Hastanesi
E-Mail Aboneliği
Gelişen ürün özellikleri ve teknolojiden haberdar olmak için E-postanızı girerek kayıt olun

.
İletişim
Adres : Palmiye Mah. , Adnan Menderes Bulvarı, Hocaoğlu Apt. No:34 Kat:2 No:3 Yenişehir / MERSİN
Telefon :0850 420 20 33
Faks :0324 361 04 90
E-Mail :kardelen@kardelenyazilim.com
Sosyal Medya