Kahta Devlet Hastanesi'nde 'Dijital' Dönem
20.11.2017 11:34:03

Kahta Devlet Hastanesi HIMSS Emram Seviye 6 (Dijital Hastane) belgesini almaya hak kazandı.

Yakın zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede 97,2 puanla Adıyaman’ın en yüksek kalite puanını alan Kahta Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane çalışmaları kapsamında ziyaret edildi.

Yapılan değerlendirme ziyaretinde Kahta Devlet Hastanesi, dijital hastane kriterlerini karşıladığını, gerekli donanım ve alt yapıya sahip olduğunu (mobil cihazlar, tabletler, dijital hasta bilekliği, akıllı tedavi arabası, kablosuz internet alt yapısı vs.) pratikte başarılı bir şekilde göstererek HIMSS Emram Seviye 6 (Dijital Hastane) belgesini almaya hak kazandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, şöyle konuştu:

“Son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanemizde, belirlemiş olduğumuz  servisimizde (dahiliye) her şeyi dijital hale getirerek teknolojinin tüm imkânlarından faydalanıp, çok daha kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçladık.  Kurduğumuz dijital alt yapı ile hastalarımızın tüm sağlık verilerinin hekimler tarafından mobil cihazlardan, tabletlerden takip edilebilir hale gelmesini sağladık. Bundan böyle hekimlerimiz dijital sistem altyapısı sayesinde hastane dışında bile anlık ve güvenli bir şekilde hastalarını takip edebilecek, tedavi hazırlayabilecekler. Bunun yanı sıra, hekimlerimiz hastalarının önceki poliklinik kayıtları, laboratuvar ve röntgen sonuçları, diğer hekimler tarafından yazılan notlar ve yapılan tüm tedavilerini görebilecekler. Ayrıca sistemimiz hekime ve diğer sağlık çalışanlarına hastaya özel otomatik olarak uyarı ve tavsiyelerde bulunacak.”

Dost, “Yatan hasta servislerimizde hemşirelerimiz ve doktorlarımız akıllı teknoloji ile donatılmış tedavi arabası ve tablet bilgisayarları ile yatış esnasında hastanın koluna takılan dijital hasta bilekliğini okutarak hastanın tüm bilgilerini görebilecek ve bu sayede doğru hasta, doğru ilaç, doğru doz ve doğru zamanda çok daha kaliteli bir tedavi uygulamış olacaklar.”

Dost, “İlk etapta dahiliye servisimizde başlatmış olduğumuz dijital hastane uygulamasını planlı bir şekilde her ay bir yataklı servisimizde hayata geçireceğiz. İnşallah 2019 yılına kadar tüm hastanemizi dijital hale getirerek Türkiye ve Avrupa da HİMMS Emram Seviye 7 (Dijital Hastane) sertifikasına sahip nadir hastanelerden biri olmayı başaracağız.” 

 

Kahta Devlet Hastanesi

E-Mail Aboneliği
Gelişen ürün özellikleri ve teknolojiden haberdar olmak için E-postanızı girerek kayıt olun

.
İletişim
Adres : Palmiye Mah. , Adnan Menderes Bulvarı, Hocaoğlu Apt. No:34 Kat:2 No:3 Yenişehir / MERSİN
Telefon :0850 420 20 33
Faks :0324 361 04 90
E-Mail :kardelen@kardelenyazilim.com
Sosyal Medya