Kocaeli Körfez Devlet Hastanesi Himss Stage 6 olarak onaylandı ve Türkiye'de 27. Stage 6 alan hastanesi oldu.
19.10.2017 14:02:45

Kocaeli Körfez Devlet Hastanesi dijital hastane olmanın en önemli aşaması olan HIMSS seviye 6’yı tamamlayarak akreditasyonu almaya hak kazandı.

Peki HIMSS 6 ne demektir?

Bırakın telefonları, bankaları, sipariş verdiğiniz herhangi bir pizzacı veya benzin pompalarının bile akıllı teknolojiyi kullandığı günümüzde, hatayı asla kabul etmeyecek olan sağlık sektöründe teknolojinin gerisinde kalmak düşünülemezdi!
Biz sağlık sunucuları olarak hatayı kabul etmeyen sektörümüzde yapılan her işlemi kayıt altına almak, hastalarımızı ellerinde kağıt ve cdler ile gezdirmeyerek, yapılan işlemlerin aynısını tekrarlanmasını engellemek gibi birçok nedenden dolayı dijital hastane olmak istedik.

Hastane yöneticileri ve çalışan ekibin özverili çalışmaları sonucu aldığımız akreditasyonu daha ileriye taşımak en büyük amacımız. HIMSS seviye 7 için çalışmalarımız son hızla devam ederek yeni yapılacak hastane binamıza hiç kağıt olmadan geçmek en önemli hedeflerimizin arasında. Uz. Dr. Ahmet Sarıışık “Körfez Devlet Hastanesi’nde göreve başladığım ilk günden itibaren idareci çalışma arkadaşlarım ve ekibimle beraber bunun alt yapısını oluşturarak çalışmalarımıza başladık ve önemli bir adımı başarıyla geçtik. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” Dedi.

Hasta ve çalışan güvenliğimiz bizler için çok önemlidir. HIMSS 6 ile bu güvenliği bir üst seviyeye taşıdık. 
Tüm kayıtlar dijital ortamda tutulması nedeniyle yıl sonunda yaklaşık 800-1000 ağacın kesilmesini önleyeceğiz.

 

Körfez Devlet Hastanesi

E-Mail Aboneliği
Gelişen ürün özellikleri ve teknolojiden haberdar olmak için E-postanızı girerek kayıt olun

.
İletişim
Adres : Palmiye Mah. , Adnan Menderes Bulvarı, Hocaoğlu Apt. No:34 Kat:2 No:3 Yenişehir / MERSİN
Telefon :0850 420 20 33
Faks :0324 361 04 90
E-Mail :kardelen@kardelenyazilim.com
Sosyal Medya